Uspořádání dne ve třídě Motýlků

Uspořádání dne ve třídě Motýlků

6.00 hod.: zahájení provozu ve třídě „ Žabiček“, s dětmi se vítáme pozdravem. Spontánní hry dle volby dětí              .

6.45 hod.: zahájení provozu ve třídě „Motýlci“

6.45 – 9. 45hod.: od této chvíle probíhají spontánní hry dle volby dětí a současně tzv. řízené činnosti plánované a organizované učitelkou, denní řízené zdravotně preventivní pohybové aktivity. Náplň a organizace je dána třídním vzdělávacím programem, který vychází ze Školního vzdělávacího programu naší mateřské školy. Pokud počasí dovolí, přenášíme veškeré činnosti na školní zahradu.

8.50 hod.: hygiena, od této doby probíhá svačina.

9.45– 11.45 hod.: příprava na pobyt venku, vycházky do přírody (údolí řeky Dyje)- přímé pozorování, pobyt na školní zahradě, poznávání našeho města Znojma.

V zimních měsících: krmení vodního ptactva-labutí na řece Dyji, zimní sporty…

9.00 – 11.45 hod., vždy v úterý: příprava na pobyt venku, prodloužený pobyt venku, hygiena před obědem (prodloužený pobyt venku využíváme k výletům při poznávání  našeho města Znojma, exkursím, k účastem edukačních programů pro děti)

 11.45 hod.: hygiena, oběd: podporujeme samostatnost dětí, které si samy přináší jídlo a odnáší nádobí. Používají příbor a po jídle si uklidí svoje místo. Následuje hygiena.

 12.15 hod.: přechod na lehátko, odpočinek u pohádky. Děti „nespavé“ po krátkém odpočinku mohou vstávat a jít si tiše hrát, aby nerušily spící kamarády.

14.10 hod.: zbývající děti mohou postupně vstávat, hygiena, následuje svačina.

Pokud je pěkné počasí odcházíme s dětmi opět na školní zahradu

do 15.45 hod.: odpolední činnosti, spontánní hry dětí, za příznivého počasí na školní zahradě.

 15.45 hod ukončení provozu ve třídě ,, Motýlků “

15.45-17.00 hod.: zájmové hry na školní zahradě, při nepříznivém počasí a zimě ve třídě Koťátek. S dětmi se loučíme pozdravem.

Kalendář akcí

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít