Uspořádání dne ve třídě Zajíčků

Uspořádání dne ve třídě Zajíčků

6.00 hod.: zahájení provozu ve třídě „ Kuřátek“, s dětmi se vítáme pozdravem.         Spontánní hry dle volby dětí.

6.30 : Přechod do třídy ,, Zajíčků“

6.30 – 9.50hod.: od této chvíle probíhají spontánní hry dle volby dětí a současně tzv. řízené činnosti plánované a organizované učitelkou, denní řízené zdravotní preventivní pohybové aktivity. Náplň a organizace je dána třídním vzdělávacím programem, který vychází ze  Školního vzdělávacího programu naší mateřské školy. Pokud počasí dovolí, přenášíme veškeré činnosti na školní zahradu.

8.55 hod.: hygiena, od této doby probíhá svačina.

9.50– 11.50 hod.: příprava na pobyt venku, vycházky do přírody (údolí řeky Dyje)- přímé pozorování, pobyt na školní zahradě, poznávání našeho města Znojma .

V zimních měsících: krmení vodního ptactva-labutí na řece Dyji, zimní sporty…

11.50 hod.: hygiena, oběd: podporujeme samostatnost dětí, které si samy přináší jídlo a odnáší nádobí. Používají příbor a po jídle si uklidí svoje místo. Následuje hygiena.

12.15 hod.: přechod na lehátko, odpočinek u pohádky. Děti „nespavé“ po krátkémodpočinku mohou vstávat a jít si tiše hrát, aby nerušily spící kamarády.

14.15 hod.:, děti mohou postupně vstávat, hygiena, následuje svačina.Pokud je pěkné počasí odcházíme s dětmi opět na školní zahradu.

do 15.30 hod.: odpolední činnosti, spontánní hry dětí, za příznivého počasí na školní zahradě,

15.30 hod.: ukončení provozu ve třídě ,, Zajíčků “

od 15.30-17.00 hod.: zájmové hry na školní zahradě, při nepříznivém počasí a zimě ve třídě Kuřátek. S dětmi se loučíme pozdravem.

Kalendář akcí

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít