Uspořádání dne ve třídě Veverek

Uspořádání dne ve třídě Veverek

6.00 hod.: zahájení provozu ve třídě Kuřátek, s dětmi se vítáme pozdravem. Spontánní hry dle volby dětí.

7.00 hod.: přechod do třídy ,, Veverek“

7.00 – 9.45 hod.: individuální logopedická intervenceprobíhá v logopedické pracovně

7.00 – 9. 35 hod.: od této chvíle probíhají spontánní hry dle volby dětí (gymnastika mluvidel u zrcadla) a současně tzv. řízené činnosti plánované a organizované učitelkou, denní řízené zdravotně  preventivní pohybové aktivity. Náplň a organizace je dána třídním vzdělávacím programem, který vychází ze Školního vzdělávacího programu naší mateřské školy. Pokud počasí dovolí, přenášíme veškeré činnosti na školní zahradu.

8.45 hod.: hygiena, od této doby probíhá svačina.

9.35 – 11.35 hod.: příprava na pobyt venku, vycházky do přírody (údolí řeky Dyje)- přímé pozorování, pobyt na školní zahradě, poznávání našeho města Znojma .

V zimních měsících: krmení vodního ptactva-labutí na řece Dyji, zimní sporty…

11.35 hod.: hygiena,oběd: podporujeme samostatnost dětí, které si samy přináší jídlo a odnáší nádobí. Používají příbor a po jídle si uklidí svoje místo. Následuje hygiena.

12.15 hod.: přechod na lehátko, odpočinek u pohádky. Děti „nespavé“ po krátkém odpočinku vstávají a jdou si tiše hrát, aby nerušily spící kamarády.

14.15 hod.: děti mohou postupně vstávat , hygiena, následuje svačina. Pokud je pěkné počasí odcházíme s dětmi opět na školní zahradu.

do 15.00 hod.: odpolední činnosti, spontánní hry dětí, za příznivého počasí na školní zahradě

15.00 hod.: Ukončení provozu MŠ ve třídě ,,Veverek“

15.00-17.00 hod.: zájmové hry na školní zahradě, při nepříznivém počasí a zimě ve třídě Kuřátek. S dětmi se loučíme pozdravem.

Kalendář akcí

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít